Darts / 【TARGET】NATHAN ASPINAL THE ASP STEEL 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.35mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NATHAN ASPINAL "THE ASP
A 90% tungsten dart designed for Nathan Aspinall.
Nathan Aspinall
2019 UK Open champion, 2019 World Championship semi-finalist, 2018 Pro Tour winner, and
An up-and-coming rising star who has quickly climbed the PDC rankings.
THE ASP STEEL 24g
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:51.0mm
Maximum diameter:7.35mm
Barrel weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL BLACK & RED PRO.ULTRA TEN-X 336380JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Shape 3set 337530JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 22g 190254JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO 2BA 18g 210367JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Intermediate Black 410142JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
VISION ULTRA NATHAN ASPINALL 334440JPY 357 ( USD 2.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )