Darts / 【TARGET】NATHAN ASPINAL × ECHO 2BA 18g 210367
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
NATHAN x ASPINALL ECHO
Collaboration model with Nathan Aspinall, aka The Asp.
This elegant barrel is designed with a ring cut at the rear, nano grooves in the center, and milling at the front.
The entire barrel is coated in black to improve durability and give the overall finish a bright look.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.60mm
Barrel weight: 16.2g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO 2BA 18g 210367JPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 2BA 18g 210333JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 22g 190289JPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 24g 190256JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Standard 3set 337520JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL BLACK & RED PRO.ULTRA TEN-X 336380JPY 398 ( USD 2.51 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )