Darts / 【G's DARTS】WODEN 2 Satoru Suzuki 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
WODEN 2
The concept is "a barrel that flies naturally and freely".
The barrel is gently thickened from the back to the center of gravity for a more stable grip.
The ring cut is placed on the outline for easy grip. The ring cut is placed on the outline for easy grip.
The rearmost part of the barrel has a fine cut for a better fit with your fingers.
The barrel is 45mm in length, which was never thought possible, and allows for both deep and shallow players to fly naturally and freely.
The cut of the barrel has been improved over the previous model to provide a more stable power of flight.
Experience the flight!
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:45.0mm
Maximum diameter:7.5mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Satoru Suzuki Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Ascent 03 Steel 23gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
darts on
darts case YellowJPY 2,722 ( USD 17.31 )
-
TARGET
COLOURS G4 PURPLE SWISS POINT 190532JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
TRiNiDAD
ArmSupporter PLAIN 2XLJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
TIGA
90%TUNGSTEN LIONFLY HELICALJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
MONSTER
SOLDIER Leonard Gates Model 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )