Darts / 【TARGET】THE MIRACLE Mikuru Suzuki Model
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The absolute queen of Japan, Miku Suzuki model GENERATION-2 !
Based on the previous JADEITE, the outline and barrel weight have been increased in size.
Gear groove in the grip area is kept the same.
All black titanium coating with diamond shaped JADEITE green.
A soft tip barrel tuned to re-crown the World Champion!
Specifications
Material:95% Tungsten
Overall Length:49.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:21.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Japan Review
5.00
1 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2019-09-11
It's a good dart, but it's violent unless you can fly it cleanly. It is for advanced players.
29 people found this helpful
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 LITE MIKURU SUZUKI Model 2BA 210438JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
TARGET
THE MIRACLE 80 G2 Mikuru Suzuki Model 210131JPY 8,479 ( USD 53.40 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA 210424JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA S-DARTS Limited 210425JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model SWISS POINT 25g 191012JPY 18,480 ( USD 116.38 )
-
TARGET
JADEITE Mikuru Suzuki ModelJPY 15,000 ( USD 94.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )