Darts / 【MONSTER】THE WOLVERINE 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
【 THE WOLVERINE
The longest barrel of MONSTER BARRELS at 50mm!
With a barrel weight of 20.0g, this barrel is a must have for heavy barrel lovers!
Two different cuts from the center of the barrel to the back of the barrel make for a perfect hand release!
This is a straight barrel that can be pushed out firmly.
The coating may be slightly uneven depending on the production lot.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.0mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 23g 190299JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
TARGET
taf0433 ShapeJPY 300 ( USD 1.89 )
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Short Black 410120JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
PRIME DIAMOND MAX KOSUZU IWAO Model 210253JPY 15,000 ( USD 94.51 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model PRO.ULTRA Shape 3set 337260JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
PRIME SERIES MAYOJPY 12,018 ( USD 75.72 )