Darts / 【TARGET】POWER 8ZERO G2 steel 22g 190006
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The 80% tungsten barrel created by the greatest darts player of all time, Phil Taylor, and TARGET.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:53.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
JEAN LIGHT GRAYJPY 5,072 ( USD 32.26 )
-
TARGET
Nastri 02 Swiss Point Steel 26g 190152JPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
LARO
Milky Gradation C190 YellowJPY 570 ( USD 3.63 )
-
unicorn
uns3431JPY 611 ( USD 3.88 )
-
one80
Ascent 02 2BA 18gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
MONSTER
ACE WALLET BLACK×REDJPY 2,530 ( USD 16.09 )