Darts / 【TARGET】POWER 8ZERO G2 steel 26g 190008
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The 80% tungsten barrel created by the greatest darts player of all time, Phil Taylor, and TARGET.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:53.0mm
Maximum Diameter:7.6mm
Barrel Weight:26.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
Mana Kawakami COLLABO T-shirt 2022 Sand beige XXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
infinity Balance
bracelets GOLD version Clear L 700JPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
harrows
PRIME flight 7510JPY 489 ( USD 3.11 )
-
unicorn
Contender James Wade 18g No3168JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
Winmau
STEALTH Darts Case RED No.8317JPY 3,258 ( USD 20.72 )