Darts / 【TARGET】DARRYL FITTON G2 2BA 210010
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The second generation of the BDO circuit hero, Daryl Fitton's model is now available!
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:44.0mm
Maximum Diameter:7.5mm
Barrel Weight:18.3g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Darryl Fitton Model Items
-
TARGET
DAZZLER Darryl Fitton MODEL Silica STEEL 24gJPY 12,018 ( USD 76.25 )
-
TARGET
DAZZLER Darryl Fitton MODEL 2BAJPY 10,000 ( USD 63.44 )
-
TARGET
DARRYL FITTON G2 steel 24g 190021JPY 10,000 ( USD 63.44 )
-
TARGET
DARRYL FITTON G2 2BA 210010JPY 10,000 ( USD 63.44 )
-
TARGET
DAZZLER Darryl Fitton MODEL STEEL 22gJPY 9,167 ( USD 58.15 )
-
TARGET
DAZZLER Darryl Fitton MODEL STEEL 24gJPY 9,167 ( USD 58.15 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
TARGET
T-SHIRT NAVY with RED XXLJPY 3,300 ( USD 20.93 )
-
MONSTER
THE COBRA II Jelle Klaasen Model Gold 2BAJPY 12,018 ( USD 76.25 )
-
DMC
BATRAS Paul Lim PartsW REAR 20.5sJPY 4,400 ( USD 27.90 )
-
CONDOR
AXE Matt Campbell Model GINJA NINJA Standard Long BLACKJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
COSMO DARTS
csc0105 BrownJPY 6,265 ( USD 39.74 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL INK BUNDLE TEN-X 3set 337340JPY 800 ( USD 5.07 )