Darts / 【TARGET】GLEN DURRANT model 18g 2BA 210012
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Three-time World Champion Glenn Durant's new model!
A combination of radial grooves to suit the player creates a superior level of grip and feel.
90% tungsten barrel with distinctive Middlesbrough Lion logo.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.3mm
Barrel Weight:15.8g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
GLEN DURRANT Model Items
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 26g 190028JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
Harrows
DUZZA GLEN DURRANT 90% 26gR STEELJPY 7,700 ( USD 48.48 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 22g 190026JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model 18g 2BA 210012JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
GLEN DURRANT MODEL 80 Steel 23g 190107JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
TARGET
GLEN DURRANT MODEL 80 2BA 20g 210093JPY 7,599 ( USD 47.86 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Kosuzu IwaoJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
Fit Flight Air
fif3623 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
VISION ULTRA TEN-X FLIGHT SHAPE 333520JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
CLEMENS 95K GABRIEL CLEMENS Model SWISS POINT 23g 190362JPY 18,000 ( USD 113.36 )
-
TARGET
SERENO G1 MAX TORU SUZUKI Model 2BA 210427JPY 16,800 ( USD 105.79 )