Darts / 【TARGET】GLEN DURRANT MODEL 80 Steel 23g 190107
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Premier League 2020 Champion GLEN DURRANT's NEW Barrel!
The new 80% model of the straight barrel with bright blue coloration.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:52.0mm
Maximum Diameter:6.7mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
GLEN DURRANT Model Items
-
Harrows
DUZZA2 GLEN DURRANT 90% 22gR STEELJPY 8,800 ( USD 55.82 )
-
Harrows
DUZZA GLEN DURRANT 90% 24gR STEELJPY 7,700 ( USD 48.85 )
-
Harrows
DUZZA2 GLEN DURRANT 90% 26gR STEELJPY 8,800 ( USD 55.82 )
-
Harrows
DUZZA GLEN DURRANT 90% 26gR STEELJPY 7,700 ( USD 48.85 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 22g 190026JPY 10,000 ( USD 63.44 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model 18g 2BA 210012JPY 10,000 ( USD 63.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )