Darts / 【TARGET】GLEN DURRANT model steel 26g 190028
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Three-time World Champion Glenn Durant's new model!
A combination of radial grooves to suit the player creates a superior level of grip and feel.
90% tungsten barrel with distinctive Middlesbrough Lion logo.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length:50.0mm
Maximum Diameter:6.8mm
Barrel Weight:26.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
GLEN DURRANT Model Items
-
Harrows
DUZZA2 GLEN DURRANT 90% 26gR STEELJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 24g 190027JPY 10,000 ( USD 63.00 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 22g 190026JPY 10,000 ( USD 63.00 )
-
TARGET
GLEN DURRANT MODEL 80 Steel 23g 190107JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
Harrows
DUZZA2 GLEN DURRANT 90% 22gR STEELJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
TARGET
GLEN DURRANT MODEL 80 2BA 20g 210093JPY 7,599 ( USD 47.88 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )