Darts / 【GRRM】IndiGod Tetsuya Uezato model black limited
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Green Room |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Tetsuya Kamisato Model Snapper Rocks Snapper Rocks Black Limited
PERFECT model for professional player Tetsuya Kamisato.
The rear straight area has a rectangular cut and the center tapered area has a wide 5 wing cut.
The most important feature of this model is that it can be used with a variety of grips and shows a different face for each grip and throwing.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length:42.0mm
Maximum diameter:7.3mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Tetsuya Uezato Model Items
-
【L-Flight】】PRO Tetsuya Uezato Model ver.1 Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
GRRM
IndiGod Tetsuya Uezato modelJPY 10,500 ( USD 66.81 )
-
【L-Flight】】PRO Tetsuya Uezato Model ver.1 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
CUESOUL
Ryu Tetsuya Uezato ModelJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
【L-Flight】】PEZ Tetsuya Uezato Model ver.1 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )