Darts / 【MIRARCH】Liberte Yuna Sumori Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | mirrored edge |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Sumori's first model is a torpedo type with a reliable fit when gripping.
The cut covers the center of gravity at the semi-rear end, and the release is stable whether pushing or pulling.
A ring cut was also made on the front for a more stable grip.
The name of the barrel was designed by Sumori himself.
The name was taken from the French La Liberte guidant le peuple, "The goddess of liberty who guides the people", with the hope that this barrel will lead you to a more free and enjoyable darts life.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 42.5mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity: Semi-Rear
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )
Recently checked items
-
PICPIN
Polka Dot BJPY 770 ( USD 4.90 )
-
PICPIN
Coloful Zebra AJPY 770 ( USD 4.90 )
-
TARGET
FIRE STORM POINT DIAMOND Silver 30mm 108423JPY 2,200 ( USD 14.03 )
-
L-Style
L-Shaft Straight Lock Emerald 130JPY 660 ( USD 4.21 )
-
Hyper electra
Mushup Shiori Nakane Model S-DARTS Limited EditionJPY 15,000 ( USD 95.75 )
-
TIGA
STAR QUEEN2 Seina Nihonyanagi Model Limited EditionJPY 19,800 ( USD 126.39 )