Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Mikazuki steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A sword that boasts superior versatility thanks to its simple structure and functionality
Exquisite grip that is neither too tight nor too loose
The shallowly engraved ring cut and the gentle taper that extends over the entire gripping area allow for a good fit on the ground surface.
It has the functionality to accommodate various grips.
Because it is a simple structure, to the elegant finish with a high level of depth and dignity.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:41.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )