Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE Busan Mermaid LISA4+ KIM HYOJIN MODEL 19.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Based on the popular LISA4 model, the overall length has been extended to 47mm in pursuit of greater stability and flight balance.
The front shape, known as the "exquisite mermaid line," has been retained, while the center of gravity has been reconstructed to be optimal from the flowing line to the rear.
In the grip area, the cross spiral that continues from LISA3 is placed functionally.
A compound cut centered on a ring cut is precisely carved behind the spiral to achieve both a smooth release and a secure finger-hook.
Longer, deeper, and more beautiful.
Blue × Rainbow shines like light from the deep sea,
and massive black, blue, and gold.
These two contrasting colors speak of strength and beauty.
Due to the nature of the coating, the color shade of Blue differs from one piece to another.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kim Hyojin Model Items
-
DYNASTY×FlightL
LISA Kim Hyojin Model Small WhiteJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3.5 Kim Hyojin Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY×L-Flight
LISA2 Kim Hyojin Model Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3 Kim Hyojin Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )