Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Ittetsu steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Powerful cut and strong jump. And a sword with a body that exudes a Japanese atmosphere.
Powerful shark cut is engraved on the straight 45.0mm blade.
The grip of this lure gives you a firm grip, and it also has a good reaction to send power into the barrel in an instant.
When released, the barrel strikes the target in a sharp and straight line, creating a straight barrel that can only be described as "intense".
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:45.0mm
Maximum Diameter:6.5mm
Barrel Weight:19.5g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
CONDOR
Nobuhiro Yamamoto Model Piston small medium clearJPY 1,120 ( USD 7.06 )
-
DYNASTY
KATANA MURASAME・OBORO Limited Edition 2BA 21gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DYNASTY
KATANA KIRYU Jun Matsuda Model Steel 18.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 99.55 )