Darts / 【TARGET】AGORA A32 2BA 21g 100218
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Combination of radial groove and precision milling.
Tungsten 90% model to adapt to various grip styles.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:50.0mm
Maximum diameter:6.3mm
Barrel Weight:19.1g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.50 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )