Darts / 【TARGET】LORRAINE WINSTANLE Model 2BA 18g 100429
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.95g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.55mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Lorraine Winstanley Model
The new soft tip barrel of the Lorraine Winstanley model that competed with Mirai Suzuki for the World Championship!
Black titanium coating and orthodox radial groove.
The soft tip barrel features a unique outline.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:41.0mm
Maximum Diameter:7.55mm
Barrel Weight:15.95g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
SHADE
Ryuta Arihara Portrait T-SHIRT 2023 White MJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
TARGET
taf0350 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model Black Swiss Point Steel 23g 190132JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 DNA 2BAJPY 14,800 ( USD 93.20 )
-
TARGET
PRO GRIP Shaft MULTIPACK Intermediate 3set Red Bleu White 380387JPY 1,280 ( USD 8.06 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT CHIZZY JP edition 331310JPY 357 ( USD 2.24 )