Darts / 【one80】Gunner Regular Model Soft 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Lawrence Ilagan, the strongest player in the Philippines.
This model is based on his first model after moving to ONE80, and has been modified and released as a new standard model.
The dimple that becomes the standard of the grip position is left as it is, and the gold coating emits a vivid presence.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 18g
Length:42.5mm
Maximum Diameter:7.0mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Lourence Ilagan Model Items
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 18,700 ( USD 117.66 )
-
one80
Gunner Omega2 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 18,700 ( USD 117.66 )
-
one80
Gunner3 Lourence Ilagan Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.66 )
-
one80
Gunner Omega2 Lourence Ilagan Model Steel 24gJPY 18,700 ( USD 117.66 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Black Sand Blast 2BA 20.5gJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Black Sand Blast 2BA 22gJPY 14,300 ( USD 89.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )