Darts / 【one80】Gunner4 Lourence Ilagan Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The latest model of Lawrence Ilagan, the hero of the Philippines.
The Gunner ver.4 is a further evolution of the previous model, with a straighter form.
The grip area features a newly developed bullet cut.
Experience the gripping power of the combination of the dimple and vertical cut.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Lourence Ilagan Model Items
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Steel 24gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner3 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model 2BA 20.5gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Black Sand Blast 2BA 18gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
one80
Gunner80 Lourence Ilagan Model Steel 24gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
EZ Yukie Sakaguchi Model ver.2 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow Next T-arrow Next MatteBlackJPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
Harrows
SUPERGRIP FUSION SHAFT Black/PurpleJPY 990 ( USD 6.29 )
-
BULL'S
Justin van Tergouw 4.0 Black Tit. 90% steel 23gJPY 12,650 ( USD 80.48 )
-
Flight-L×D.craft
ShinigamiJPY 906 ( USD 5.76 )
-
tda0314 JPY 662 ( USD 4.21 )