Darts / 【TARGET】REBEL REBORN GLUTONNY Toshiichiro Nishikawa model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical darts barrel is completed.
REBEL REBORN GLUTONNY
Pro Tour Japan model for Riichiro Nishikawa.
The grip area is made up of fine compound grooves.
Despite its name, the GLUTONNY is a slim straight barrel that allows for delicate control.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 46.5mm
Maximum Diameter:6.1mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )