Darts / 【TARGET】REBEL REBORN RAGE 2.0 SAYAKA KAMEO Model SP steel L/E
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 45.5mm |
| Weight (barrel Only) | 21.5g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Player's model steel tip darts, 9 types of darts will be sold in a limited number!
"Swiss Point".
The patent pending point replacement system. Using a special tool, you can replace the point in just a few seconds.
No residue on the barrel. (All models come with a replacement tool.)
TARGET REBEL REBORN
Tour Pro Model Series "REBEL" will be reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical dart barrel is completed.
■REBEL REBORN RAGE 2.0 (SAYAKA KAMEO)
SAYAKA KAMEO's model for the JAPAN LADIES Pro Tour.
A torpedo barrel with an edgy compound cut in the grip area.
The deep groove bites your fingers and assists your throws.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 45.5mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:21.5g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Sayaka Kameo Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
FLAGS
Hooded Sweat Shirt Black MJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
TARGET
DISPLAY STAND 119091JPY 1,350 ( USD 8.59 )
-
one80
R2 Reverse Steel 24gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
JOKER DRIVER
jof1014 FFJPY 770 ( USD 4.89 )
-
csa1013 JPY 935 ( USD 5.94 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI ver.2 Black XLJPY 3,565 ( USD 22.68 )