Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE "I'LL2"CHIBA YUKINA MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
It is upgraded from PLATINUM LINE "I'LL" to BLACK LINE "I'LLⅡ".
The maximum diameter is increased from the previous model to strengthen the grip shape that can be decided "tightly".
The main grip is made up of double ring cut and sharp triple shark cut.
It was designed so that the dart dances beautifully even when thrown in a relaxed state.
The vivid coloring of the BLACK LINE and the eye-catching design cut that Chiba insisted on until the very end give it a strong presence.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 41.0mm
Maximum diameter : 7.6mm
Weight : 17.5g(Barrel only)
Set Contents
Shaft :LARO
Tip :Premium Lip Point
Flight :Dee.flight
Yukina Chiba Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 22gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LL? Yukina Chiba Model 18.5gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL V REVA YUKINA CHIBA MODEL 17gJPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
MIRARCH
Realign torpedo Yukina Chiba deviseJPY 12,800 ( USD 80.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )