Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME FREEDOM 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
~Lightweight Straight
In addition to the light weight of 16g, which is the biggest feature
In addition to the light weight of 16g, the overall length is 42mm, which is shorter than other straight lures in recent years.
The length is 42mm, which is shorter than other straight lures in recent years, and 6.2mm, which is slightly thinner than other straight lures.
It has been developed with a classical concept among many heavy and long straight lures.
The cut is evenly arranged with two types of moderate clamping.
The cut part is 23.3mm wide (not including the tip of the vertical cut), which is suitable for various grips.
Also, the straight part is 33.7mm longer than the total length of 42mm.
This barrel is suitable for both men and women players.
[spec].
Length:42.0mm
MaxDia:6.2mm
Weight:16g
BALANCE:CENTER
Material : TUNGSTEN95
Please note that package specifications, colors and accessories are subject to change without notice.
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tips x 3
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )