Darts / 【TARGET】THE MIRACLE47 Mikuru Suzuki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TARGET "THE MIRACLE 47 - MIKURU SUZUKI
The new "THE MIRACLE" with atomic number 47 and silver based coloring!
The gear groove in the grip area that Mirai Suzuki, the BACK TO BACK World Champion, trusts immensely is still there.
Barrel weight is set from 21g to 18g to make it easy to handle for casual users.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall length: 49.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model 2BA 210489JPY 18,480 ( USD 115.64 )
-
L-Flight
Mikuru Suzuki Model ver.4 typeA rocket blueJPY 880 ( USD 5.50 )
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA shape KAMI MIXJPY 920 ( USD 5.75 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model SWISS POINT 25g 191012JPY 18,480 ( USD 115.64 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA S-DARTS Limited 210425JPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA 210424JPY 17,800 ( USD 111.38 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap Sayaka Sasaki COLLABOJPY 1,500 ( USD 9.38 )
-
SHADE
Mana Kawakami COLLABO T-shirt 2022 Black LJPY 4,000 ( USD 25.02 )
-
TIGA
TIGA PLAYERS TUMBLER Michihiro MiyamaeJPY 2,000 ( USD 12.51 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE Rubber Coaster 「DARTSLIVE-200s」JPY 550 ( USD 3.43 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Mikuru Suzuki Black XLJPY 4,500 ( USD 28.16 )
-
PICPIN
Baby in me BJPY 500 ( USD 3.12 )