Darts / 【TRIPLEIGHT】effort light Akihiko Owaku Model PRODUCT
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Based on Hisashi Yamato's signature model "Effort".
I tried to reduce the weight of 2g while adjusting the balance for those who prefer the middle weight range.
While inheriting the outline and the triangle cut arranged in the pitch of the obsession
While inheriting the outline and the triangle cut that is arranged in the pitch that I care about, I completed the darts for the super practice of 90% tungsten with a reduced price.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 48.0mm
Maximum Diameter: 6.8mm
Weight: 18.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 Set)
Shaft: LARO Shaft x 3 (1 set)
Tip: Premium Lip Point Tip x 3 (1 set)
Flight: Dee.flight x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 Air type-A Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 21.0gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
TRIPLEIGHT
effort Period Plain Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC Plain Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 Air type-B Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort Period Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRIPLEIGHT
trd1012 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,267 ( USD 65.32 )
-
Harrows
ALAMO VS2 GreenJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
COSMO DARTS
Steel Point For Discovery Label Black 35mmJPY 550 ( USD 3.49 )
-
L-Flight×King’sJapan
PRO King2020 Shape KAMI MiracleJPY 999 ( USD 6.35 )
-
CAMEO
SKINNY Light Indigo BlackJPY 4,499 ( USD 28.62 )
-
ターゲット
K-FLEX Standard Short Blue 410034JPY 1,580 ( USD 10.05 )