Darts / 【TRIPLEIGHT】effort Period Akihiko Owaku Model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The signature model of Akihiko Owaku, a TRIPLEIGHT player, "effort Period" is newly released from the "effort" series!
The outline of the first model in the series that boasted overwhelming popularity.
The only spiral adopted in the second model.
The GripMarker 0.2, which provides a stable grip in any situation, was introduced in the third edition of the series.
The perfect period is now complete with a vivid fusion of the first, second, and third generations.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 20.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
TRIPLEIGHT
effort Period Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
"effort" Akihiko Owaku Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-A Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 20.5gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 type-A Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-A DLC Akihiko Owaku Model 2BA 19.5gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY×L-Flight
PRO Akihiko Owaku Model ver.2 Shape Black×SilverJPY 880 ( USD 5.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )