Darts / 【DYNASTY】collaboration BRED MOYA MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is a collaboration barrel with MOYA, a popular YouTube star who challenged the JAPAN pro exam.
He challenged the JAPAN professional exam as a popular YouTube star, and is now working as a JAPAN professional.
The wing cut and the cut reminiscent of the regeneration mark assist the smooth throw.
This semi-torpedo barrel was developed with MOYA to be a great introduction to straight barrels and to be easy to use for anyone.
Specifications
Material : Tungsten90
Overall Length : 48.0mm
Maximum Diameter : 6.8mm
Weight : 21.0g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 Set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
MOYA Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MOYA Model Shape Black MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MOYA Model Shape White MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
collaboration MOYA2 MOYA ModelJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
collaboration MOYA MOYA MODELJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
DYNASTY
collaboration Trainee YOTTAKA MODELJPY 8,800 ( USD 55.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
KATANA -KIKUICHIMONJI- No.5JPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
L-Flight
Prince Shek model shape mixJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DYNASTY
collaboration Darts Set Jose ModelJPY 16,000 ( USD 100.81 )
-
DYNASTY
A-FLOW CRYSTAL LINE GALE2 2BA 21gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
3g design Factory
tgp5113 LJPY 4,583 ( USD 28.87 )
-
3g design Factory
tgp5111 SJPY 4,583 ( USD 28.87 )