Darts / 【DYNASTY】collaboration Trainee YOTTAKA MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | No Groove |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This barrel is a collaboration with Yotaka, the partner of popular YouTube star MOYA.
53mm in length, 6.1mm in diameter, and 17.0g in weight, this is the longest, thinnest, and lightest no-groove straight type.
The Mincer pattern engraving creates a slight friction with the barrel and assists in the perfect throw.
Once you're hooked, you'll be hooked.
Specs
Material: Tungsten90%
Overall Length: 53.0mm
Max Diameter: 6.1mm
Weight: 17.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
MOYA Model Items
-
DYNASTY
collaboration Trainee YOTTAKA MODELJPY 8,800 ( USD 55.82 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MOYA Model Shape White MIXJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
collaboration BRED MOYA MODELJPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
DYNASTY
collaboration MOYA2 MOYA ModelJPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MOYA Model Shape Black MIXJPY 850 ( USD 5.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )