Darts / 【TARGET】JAPAN CONSTRACTORS CHAMPIONS 2019 THE MIRACLE Mikuru Suzuki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
SOFT DARTS PROFESSIONAL TOUR JAPAN 2019 Constructors' Ranking No.1
The 2019 season was crowned for the fourth consecutive year.
This year, we are releasing a commemorative model that has become a regular event, again in a completely limited production!
This time, rose gold coating is newly adopted for the barrel.
The special package specification together with a full range of accessories.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 49.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Special Flight x 9 (3 sets)
TITANIUM ROSE GOLD COATING SHAFT x 9 (3 sets)
Tips x 3 (1 set)
Flight protector x 9
Pin Badge x 1
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 LITE MIKURU SUZUKI Model 2BA 210438JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
TARGET
THE MIRACLE 80 G2 Mikuru Suzuki Model 210131JPY 8,479 ( USD 53.40 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA 210424JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA S-DARTS Limited 210425JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model SWISS POINT 25g 191012JPY 18,480 ( USD 116.38 )
-
TARGET
JADEITE Mikuru Suzuki ModelJPY 15,000 ( USD 94.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )