Darts / 【D.craft】W80% GREGAL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A NEW entry model with a spartan design.
After all, the feature of this model is the "large concave" that is placed large.
Special cut adopted in the upper model CRUSADERS series "SWORD BREAKER"!
The grip point can be judged instantly, and functionality is also UP as a powerful cut.
Different from the entry model until now!
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length: 41.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
CLIC Standard gradation Deep Purple ShortJPY 660 ( USD 4.19 )
-
JAKO
jkc0461 BlackJPY 7,040 ( USD 44.79 )
-
TRiNiDAD
Shaft Remover SHARK GUNMETAJPY 630 ( USD 4.00 )
-
COSMODARTS
Darts T-shirt CODE METAL 3LJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
CAMEO
G FLAP IndigoJPY 5,980 ( USD 38.04 )
-
pra0001 JPY 524 ( USD 3.33 )