Darts / 【one80】Alice Law model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The unique outline with a deep neck in the main grip section makes it easy to identify the grip position and to transmit power when throwing.
In addition, the convex ring cut is stronger than it looks, and combined with the outline, it prevents lost throws.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 18.0g
Overall length: 44.0mm
Maximum Diameter:7.3mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Emily Alford Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
TARGET
tap0024 LJPY 8,148 ( USD 51.27 )
-
TARGET
COOL PLAY PHIL TAYLOR SHIRT 2015 XXL SignModelJPY 8,148 ( USD 51.27 )
-
TARGET
COOL PLAY PHIL TAYLOR SHIRT 2015 M SignModelJPY 8,148 ( USD 51.27 )
-
UNICORN
PURIST Phil Taylor Model Phase 1 GOLDEN 90%TUNGSTEN 2BA 18g No.23102JPY 12,223 ( USD 76.91 )
-
DYNASTY
dnf0001JPY 305 ( USD 1.91 )