Darts / 【one80】Jeremiah Millar model Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.25mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The ring cut and wing cut are combined to create a barrel that can be thrown by backhanded players.
The barrel is designed to have the characteristics of a straight barrel with a good feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 22.0g
Length: 48.0mm
Maximum diameter:6.25mm
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Jeremiah Millar Model Items
-
Fit Flight
Jeremiah Millar Model White ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
Fit Flight
Jeremiah Millar Model ver.3 Shape DblackJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
Beast Revelation Jeremiah Millar Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Fit Flight
Jeremiah MILLAR ver.2 shape whiteJPY 825 ( USD 5.18 )
-
one80
Jeremiah Millar model 2BA 18gJPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
Fit Flight
Jeremiah Millar Model White Super SlimJPY 712 ( USD 4.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )