Darts / 【one80】Uroboros Noriyuki Nakamura model 2BA 17.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | delta cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.45mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Protrusion Delta Cut (PD Cut) is adopted for the main cut.
In addition, a zircon cut is applied in between the PD cut like a hidden knife, and even if the PD cut wears out, the next cut is produced.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 17.5g
Total length: 42.0mm
Maximum Diameter:7.45mm
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Noriyuki Nakamura Model Items
-
one80
Uroboros2 Noriyuki Nakamura model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Uroboros2 Noriyuki Nakamura model 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 20g JPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSA2JPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )