Darts / Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Octagon cut, 22g steel, 2BA 18g and 20g chameleon color barrels
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Noriyuki Nakamura Model Items
-
one80
Uroboros2 Noriyuki Nakamura model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Uroboros2 Noriyuki Nakamura model 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 20g JPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSA2JPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
unicorn
uns3321 WhiteJPY 509 ( USD 3.23 )
-
UNICORN
WolrdChampion BOB ANDERSON STEEL 22g No.10180JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
Bricolage
axc0061 WhiteJPY 3,960 ( USD 25.19 )
-
G's DARTS
Black Coating AREUS IVJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
TRIPLEIGHT
effort Zero Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
SHADE
LOGO CUP blackJPY 2,899 ( USD 18.44 )