Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE LIBERTAS Yohei Suzuki Model 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-FLOW first model of Yohei Suzuki's best.
48.0mm in length / 6.6mm in maximum diameter slim and beautiful body with well-proportioned cut arrangement.
The main cut is carefully chamfered, and boasts a solid grip and a vivid sense of release.
Furthermore, the circular cut is placed at the end of the barrel to achieve delicate control. A new feature to the fullest finish.
Made with 95% tungsten, the 19.0g type is well balanced.
Specifications
Material : 95% Tungsten
Length : 48.0mm
Maximum Diameter : 6.6mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 Set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Yohei Suzuki Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LIBERTAS 3 Yohei Suzuki Model 2BAJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LIBERTAS Yohei Suzuki Model 19gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LIBERTAS2 YOHEI SUZUKI MODEL SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LIBERTAS 3 Yohei Suzuki Model SteelJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
L-Flight
PRO Yohei Suzuki Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LIBERTAS Yohei Suzuki Model 20gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DSTB
Original T-shirt White SJPY 4,980 ( USD 31.69 )
-
FLAGS
T-Shirts 2024 Limited Edition Black XLJPY 4,900 ( USD 31.17 )
-
Zephyr
funky Kasumi Chiba ModelJPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
one80
CHAMELEON TOPAZ Steel 22gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
ULTIMA DARTS
ult0041JPY 509 ( USD 3.23 )
-
Harrows
TWIN PACK Aqua MediumJPY 990 ( USD 6.29 )