Darts / 【TARGET】BOLIDE 03 SWISS POINT STEEL 26g 190059
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.85mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NEW Series "Bolide"!
Five different barrel designs allow for a variety of grips and playing styles!
Intricately constructed with precision machined radial cuts and a sandblasted coating for a comfortable grip and feel in the hand.
Provides a comfortable grip and feel.
*SWISS POINT Replacement tool included.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.0mm
Maximum Diameter:7.85mm
Barrel Weight:26.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
FLAGS
T-Shirts Standard Black SJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
SHADE
Motomu Sakai WDC Support T-SHIRT 25-26 Black MJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
JokerDriver×Third
collaboration case POCKET CASE NaturalJPY 3,960 ( USD 25.19 )
-
L-Style
L-Shaft Carbon Lock Slim Gradation Black X Silver 370JPY 3,100 ( USD 19.72 )
-
CAMEO
Tip Case caa0015 SilverJPY 524 ( USD 3.33 )
-
LARO
Milky Gradation C260 YellowJPY 570 ( USD 3.63 )