Darts / 【TARGET】BOLIDE 03 SWISS POINT STEEL 24g 190058
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NEW Series "Bolide"!
Five different barrel designs allow for a variety of grips and playing styles!
Intricately constructed with precision machined radial cuts and a sandblasted coating for a comfortable grip and feel in the hand.
Provides a comfortable grip and feel.
*SWISS POINT Replacement tool included.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 48.0mm
Maximum Diameter:7.6mm
Barrel Weight:24.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
MULTI CASE LEATHER BLACKJPY 3,278 ( USD 20.85 )
-
COSMODARTS
FRUITS OF THE LOOM x COSMO DARTS T-Shirt|ROY EHIME black XLJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
TRIPLEIGHT
ELPIS KIYO SHIMIZU MODEL Steel 19gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
FLAGS
Coach Jacket Navy XXLJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
CAMEO
GARMENT NB BASIC PINKJPY 5,998 ( USD 38.15 )
-
CAMEO
GARMENT NB CARVING GrayJPY 7,997 ( USD 50.87 )