Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK THE TALON Larry Butler Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the 4th model of the legendary player Larry Butler who represents America.
The grip area is evenly cut and widely placed, which is a concern from the first model.
In this model, the shark cut that has been used since the second model is placed more finely and shallowly on the whole barrel than ever before.
The result is a long, straight barrel that is designed to accurately capture the target.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 55.0mm
Maximum Diameter : 6.3mm
Weight : 18.0g(Barrel only)
Center of Gravity : Center
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Larry Butler Model Items
-
DYNASTY
dnd1042 Tungsten 90%超過JPY 13,410 ( USD 84.49 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK THE TALON Larry Butler Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A FLOW Black line "THE EAGLEⅡ" LARRY BUTLER model STEELJPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
DYNASTY
A-FLOW Larry Butler modelJPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model 2BAJPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
DYNASTY
dnd0152 Tungsten 90%超過 StraightJPY 13,037 ( USD 82.13 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )