Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK THE TALON Larry Butler Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the 4th model of the legendary player Larry Butler who represents America.
The grip area is evenly cut and widely placed, which has been an obsession of the first model.
In this model, the shark cut that has been used since the second model is placed more finely and shallowly on the whole barrel than ever before.
The result is a long, straight barrel that is designed to accurately capture the target.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 55.0mm
Maximum Diameter : 6.5mm
Weight : 24.0g(including point)
Center of Gravity : Front
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Larry Butler Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW Larry Butler model STEELJPY 9,982 ( USD 63.51 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model 2BAJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model STEELJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE THE EAGLEⅡ LARRY BUTLER MODEL No.5JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model 2BAJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
dnd0151 Tungsten 90%超過 StraightJPY 13,037 ( USD 82.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )