Darts / 【one80】Ron HD Ron Meulenkamp model 2BA18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 44.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the 80% player model produced from Ron Meulenkamp's signature barrel.
The barrel combines two classic ring cuts to give you a very solid feel when throwing.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Barrel Weight: 18.0g
Length: 44.5mm
Maximum diameter:7.0mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Emily Alford Model ver.2 SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
L-Flight × CAMEO
PRO GODSEND DAISANGEN RED TAILESJPY 998 ( USD 6.34 )
-
MONSTER×CORE DARTS
JONNY II ECLIPSE 21g No.5JPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
one80
BACK TO BASICS EBS Steel 22gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
TARGET
PIXEL GRIP TITANIUM SHAFT CHROME SHORT 133090JPY 3,055 ( USD 19.43 )
-
JOKER DRIVER
PLATINUM T/Z2 Tathuya Zama ModelJPY 24,200 ( USD 153.97 )