Darts / 【one80】FB LEUNG model 2BA18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 46.8mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Double color coating is used to enhance the proportions of the black and chameleon color coating on the front.
Both the front and the middle have a strong grip, and the release is very smooth.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 18.0g
Length: 46.8mm
Maximum diameter: 6.5mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
FB LEUNG Model Items
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 Steel 24gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TARGET
REBEL REBORN FAT BEAUTY LEUNG Model SP steel L/EJPY 8,360 ( USD 53.18 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 2BA 18g NINE DARTS EDITIONJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 2BA 20.5gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
one80
FB LEUNG model 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Fit Flight Air
FB LEUNG model ver.2 shapeJPY 970 ( USD 6.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
PDJ
PDC Asian Tour 2019 polo-shirt BLACK XLJPY 4,277 ( USD 27.21 )
-
Harrows
SUPERGRIP QP TAPERED Steel 22gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
MASTER STROKE
T-shirts Yasuyoshi Matsumoto ver.3 grey XXLJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
MISSION DARTS MISSION GRIPLOCK SHAFT Green Tweenie JPY 280 ( USD 1.78 )
-
PDJ
JAPAN CHAMPION SHIP 2017 DARTSLIVECARD+T-shirt BLACK XSJPY 6,111 ( USD 38.88 )
-
TARGET
ROVE 02 SWISS POINT 25g 190347JPY 23,800 ( USD 151.43 )