Darts / 【TARGET】GERMAN GIANT GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210048
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.9g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
German player Gabriel Clemens' first model "GERMAN GIANT".
The combination of the characteristic tapered cut, radial cut at the rear and nano grip at the front expresses a unique grip and feel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:16.9g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Gabriel Clemens Model Items
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Short Black 410120JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210085JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420017JPY 1,780 ( USD 11.22 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420018JPY 1,780 ( USD 11.22 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210084JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK BUNDLE Shape 3set 337450JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )