Darts / 【TARGET】POWER 9FIVE GENERATION-7 PHIL TAYLOR Model SWISS POINT 22g 200947
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.65mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
x16 WORLD CHAMPION
The POWER 9FIVE G7, used by Phil Taylor, follows the design of the highly acclaimed G4.
A new cut was added to the nose and a PVD titanium nitride coating was applied. The shaft is made of G7 exclusive titanium shaft.
*STEEL DARTS are made with SWISS POINT.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length:40.0mm
Maximum Diameter:7.65mm
Barrel Weight:22.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Medium Black 410125JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
POWER INK BUNDLE Standard 3set 337350JPY 800 ( USD 5.09 )
-
TARGET
POWER G7 PRO.ULTRA TEN-X 335570JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420009JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Slim Black 400092JPY 935 ( USD 5.94 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Zaoral
Recovery Necklace Natsumi Iwata Signature Model White/Purple SJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
one80
Gunner3 Lourence Ilagan Model Steel 23gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
harrows
PRIME flight 7543JPY 489 ( USD 3.11 )
-
DYNASTY
KATANA KIWAMI BLACK HyuugaJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
Ptera Factory×Edge Sports
Flight Slot Case KIZUNA brownJPY 995 ( USD 6.32 )
-
TRiNiDAD
MOMO ArmSupporter ZHOU MOMO model yellow XSJPY 1,980 ( USD 12.59 )