Darts / 【TARGET】DYNAMITE KENE BARRY Model Steel 24g 190094
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
World Youth Champion Keane Barry's first model.
A combination of complex pixel grip technology within an axial semi-circular radial cut for a bi-directional grip.
This barrel was designed for users who want a higher level of grip.
Coating deployed is BLACK PVD coating for enhanced protection and a more durable finish.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 54.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:24.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
BLACK MARQUE DRAGON 3.0 Leslie Lee Model SWISS POINT 25g 190584JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TRiNiDAD
ArmSupporter Native American Yuki Yamada Model XLJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
CONDOR
AXE KIKYO NO HANA Natsumi Iwata Model Small Extra Long Clear Blue GreenJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
Harrows
SUPERGRIP FUSION SHAFT Medium Black/JADEJPY 990 ( USD 6.29 )
-
S4
Zeus2 4BA special versionJPY 7,590 ( USD 48.29 )
-
G's DARTS
Petrucci Kunimasa Makuuchi No.5JPY 10,800 ( USD 68.71 )