Darts / 【UNICORN】CODE Jelle Klaasen Model 2BA No.04264
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 70% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.7mm |
| Weight (barrel Only) | 18.07g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
CODE PLAYER MODEL expresses a player's name by the tick which used Morse code.
It is the same specification as each player model, and the pattern of the tick is changed to CODE specification respectively.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 70% Tungsten
Length:45.7mm
Maximum Diameter:7.1mm
Barrel Weight:18.07g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tip x 3 (1 set)
Jelle Klaasen Model Items
-
one80
Jelle Klaasen Model Steel 21gJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
MONSTER
THE COBRA III JELLE KLAASEN Model STEELJPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS JELLE KLAASEN 20G No.4511JPY 14,055 ( USD 88.51 )
-
one80
Jelle Klaasen Model Steel 25gJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
UNICORN
NOIR 97% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 22G No.27831JPY 16,093 ( USD 101.35 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 23gJPY 9,000 ( USD 56.68 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )