Darts / 【one80】Jelle Klaasen Model Steel 25g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The signature model of "The Cobra" Jelle Klaasen.
This stylish and attractive model is coated in black and purple.
Barrel diameter is 7.4mm and 7.1mm.
The barrel front has a special vertical cut, the middle has a combination of shark cut and reverse shark cut, and the end has a micro grip.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 25g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Jelle Klaasen Model Items
-
L-Flight
PRO Jelle Klaasen Model ver.4 Standard whiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
UNICORN
CODE Jelle Klaasen Model Steel 24g No.06052JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
UNICORN
CODE Jelle Klaasen Model 2BA No.04264JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
one80
Jelle Klaasen Model Steel 25gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 2BA 19gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 24gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
SLIM CASE redJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
Green Room
grd0511 Tungsten 90% TorpedoJPY 12,571 ( USD 79.99 )
-
S4
Rabbi dartscase all blackJPY 2,145 ( USD 13.64 )
-
LARO
lrs1291 ClearJPY 570 ( USD 3.63 )
-
DYNASTY
KATANA MEITOU SHIN KIKUICHIMONJI No.5JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
LARO
lrs9016JPY 943 ( USD 5.99 )