Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE LOUPGRACIEUX Shuntaro Nakamura Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The rainbow color which shimmers in the graceful form. Nakamura Shuntaro player A-Flow second model.
It is a wide double ring cut to match a firm taper angle.
The model that combines the performance of control and the straightness of the grip is determined and the grip feeling is strong.
The shallowly engraved ring cut on the front area is a powerful weapon for players who have their fingers on the front.
Each barrel will have a different coating color.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 45.0mm
Maximum Diameter : 7.4mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Center of Gravity : Front
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Shuntaro Nakamura Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LOUPGRACIEUX Shuntaro Nakamura Model No.5JPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
【L-Flight】】EZ Shuntaro Nakamura Model ver.1 Standard MIX JPY 880 ( USD 5.50 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE NUSH2 SHUNTARO NAKAMURA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WARWOLF"NAKAMURA SHUNTARO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.10 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE NUSH3 SHUNTARO NAKAMURA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LOUPGRACIEUX Shuntaro Nakamura Model 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )