Darts / 【one80】Negi Noriyuki Negishi model No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The first signature model of Noriyuki Negishi who is competing in SOFT DARTS PROFESSIONAL TOUR JAPAN.
The signature model appears.
Since Negishi uses darts as an image of throwing a ball
The outline of the dart is thicker and the shape is more spherical.
The cut part has adopted a microshark to fit your hand.
It is a barrel that gives you a sense of security when you grip it and eliminates any unnecessary force when you throw, allowing you to throw without stress.
The model that he uses is the No.5, but we also made the 2BA because we want more people to use it.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 19.0g
Length: 42.0mm
Maximum diameter:7.8mm
Standard:No.5
Contents
Barrel x3(1set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Noriyuki Negishi Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
one80
ALICE LAW2 ALICE LAW Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
TARGET
ICON PRO GRIP SHAFT PHIL TAYLOR Model INTERMEDIATE 380121JPY 559 ( USD 3.52 )
-
Winmau
Prism Flights No.6915-004JPY 357 ( USD 2.24 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 BLACK 95%TUNGSTEN 18g No.23128JPY 18,333 ( USD 115.36 )
-
TARGET
["Titanium"] tas0423JPY 1,833 ( USD 11.53 )
-
TARGET
tap0011 XsJPY 7,130 ( USD 44.86 )