Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE RHEA2 Kim Areum Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Second model for top Korean player Kim Areum.
A long torpedo barrel with the grip area narrowed down to the barrel end.
The grip area is made with a gentle reverse R process for a perfect grip, and the vertical cut is combined with a functional cut.
The barrel is completed with the divine Blue & Gold color that gives off a glow.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 46.0mm
Maximum Diameter : 7.2mm
Weight : 22.0g(including point)
Set contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Kim Areum Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA3 Kim Areum Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA2 Kim Areum Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA2 Kim Areum Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
FlightL×DYNASTY
RHEA Kim Areum Model Teadrop BlackJPY 750 ( USD 4.71 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"RHEA"Kim Areum ModelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )